Merge Streaming

Jako pierwsi w tym kraju /hehe.. jak takie coś czytamy u konkurencji to wybuchamy pustym śmiechem :) /, ale tak jest. Wprowadziliśmy usługę Merge Streaming.

Merge Streaming - co to jest?

Usługa polega na łączeniu dwóch różnych strumieni w jeden ( RTSP , RTMP , SHOUTcast ). Strumienie mogą pochodzić z różnych lokalizacji. Nie ma to znaczenia. Przykład - strumień RTSP z kamery IP oraz strumień SHOUTcast / radio internetowe/ łączymy w jeden strumień i udostępniamy internautom.
Możliwe jest połączenie strumienia audio z kilkoma strumieniami video, pokazywanymi na przemian.
Strumienie mogą być hostowane u innych dostawców.

Zobacz jak to działa w praktyce: Telewizja Kablowa Pyrzyce "AURA"

Jak to można wykorzystać w swoich projektach opierających się na transmisji internetowej?

Oferta reklamowa rozgłośni radiowych poszerza się.

Przykład pierwszy - rozgłośnia internetowa objęła swoim Patronatem wydarzenie. Na miejscu zainstalowana jest kamera IP przekazująca obraz z wydarzenia na żywo. Strumień kamery IP łączony jest ze strumieniem Rozglośni Radiowej. Player umieszczony na stronie internetowej przekazuje obraz oraz dźwięk radia.

Przykład drugi - odwrotnie - realizujemy przekaz na żywo - np. podgląd zwierząt. Możemy do współpracy zaprosić Rozgłośnię Radiową.

Przykład trzeci - realizujemy transmisję internetową. Udostępniamy przekaz na żywo w więcej niż jednym języku - tłumaczenie na inne języki w czasie rzeczywistym. Wystarczy uruchomić przekaz audio/video , uruchomić przekaz tylko  audio. Dla internautów dostępne będą dwa przekazy: video+audio1 oraz video+audio2.

Przykład czwarty - realizacja transmisji internetowej z lokalizacji "A". W lokalizacji "B" /z drugiej strony świata/ znajduje się komentator. Internauta otrzymuje wszystko połączone w jednym playerze. W czasie rzeczywistym.

Zamówienie usługi.

Zamówienie składamy standardowo. Należy przesłać adresy strumieni do połączenia wskazując audio i video.