Streaming z Kamer IP

Od nadzoru po konferencje, kamery z protokołem internetowym (IP) są wszechstronnym rozwiązaniem do przesyłania strumieniowego na żywo, gdy wysoka jakość produkcji nie jest głównym celem. Te przyjazne dla użytkownika urządzenia eliminują potrzebę operatora kamery, co czyni je doskonałym zamiennikiem telewizji przemysłowej (CCTV).

„Kamera IP” opisuje kategorię cyfrowych kamer wideo, które mogą wysyłać i odbierać dane za pośrednictwem sieci komputerowej i Internetu. Jak sama nazwa wskazuje, kamery te mają własny statyczny adres IP, co pozwala im dostarczać strumienie do innych urządzeń podłączonych do Internetu.

Zalety kamer IP są liczne. Po pierwsze, mogą wysyłać strumienie na żywo bezpośrednio przez kable Ethernet do dowolnego miejsca na świecie. Umożliwia to zdalne funkcje i usprawnione zarządzanie. Co więcej, są niedrogie, bogate w funkcje, niezawodne i bezpieczne - nie wspominając o łatwej konfiguracji i obsłudze.

1. Niedrogi zasięg na żywo
W przypadku wielu wydarzeń, w których operator kamery na miejscu jest zbyt kosztowny, posiadanie zdalnie sterowanej kamery IP PTZ z wbudowanym kodowaniem H.264 / AAC może być świetnym sposobem na zapewnienie transmisji na żywo w miejsce. Zdalni operatorzy kamer mogą korzystać z funkcji PTZ wielu kamer IP w czasie rzeczywistym i przełączać się między nimi, aby uzyskać profesjonalny strumień na żywo. Nasi klienci stosują to podejście do tworzenia transmisji na żywo na sesjach samorządowych lub z kościołów.

2. Uproszczone przesyłanie wideo
Strumieniowe przesyłanie wideo jest skomplikowane i obejmuje wiele protokołów , kodeków , urządzeń odtwarzających i problemów technicznych. Korzystanie z kamery IP upraszcza przepływ pracy dzięki połączeniu kamery i kodera. Eliminuje to potrzebę stosowania osobnego kodera i redukuje sprzęt zaangażowany w przepływ pracy.

Co więcej, możemy przyjmować strumienie wideo na żywo z kamer IP, transkodować je, a następnie niezawodnie dostarczać wideo w wielu formatach w najwyższej jakości na dowolnym podłączonym urządzeniu, w dowolnym miejscu.

3. Bogata funkcjonalność
Wdrażanie technologii kamer IP zapewnia bogactwo funkcji, które zapewnią Ci pożądane wrażenia. Włączenie funkcji nagrywania na żywo i natychmiastowych funkcji DVR może poprawić odtwarzanie na żądanie i odtwarzanie na żywo i nie tylko.

4. Do tego niezawodna dostawa oraz bezpieczeństwo